Приватне акцiонерне товариство "КИЇВСЬКИЙ ЗАВОД "ГРАНIТ"

Код за ЄДРПОУ: 04012394
Телефон: (044) 516-57-44
e-mail: granit_kiev@i.ua
Юридична адреса: Україна, 02125, м.Київ, проспект Визволителів, 17
 

Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Пiдприємство (на момент створення - шлiфувально-полiрувальний завод), було засновано у 1946 роцi у мiстi Києвi по вул. Горького, 174 для забезпечення м. Києва необхiдною гранiтно-мраморною продукцiєю. У 1960 роцi рiшенням виконкому Київської мiської Ради народних депутатiв та трудящих вiд 19.02.1960 року за проектом Управлiння у справах архiтектури м. Києва у користування шлiфувально-полiрувальному заводу вiдведено земельну дiлянку для будiвництва нового заводу по проспекту Визволителiв 17. Завод введено у дiю у 1974 роцi на цiй дiлянцi. Вiдкрите акцiонерне товариство "Київський завод "Гранiт" було заснованне вiдповiдно до рiшення Фонду комунального майна м.Києва вiд 22.02.1994 р №93 шляхом перетворення державного пiдприємства "Київський завод "Гранiт" у Вiдкрите акцiонерне товариство "Київський завод "Гранiт" вiдповiдно до Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України №686 вiд 07.12.1992 р.
Публiчне акцiонерне товариство "Київський завод "Гранiт" є новим найменуванням Вiдкритого акцiонерного товариства "Київський завод "Гранiт" у вiдповiдностi до вимог Закону України "Про акцiонернi товариства". Публiчне акцiонерне товариство "Київський завод "Гранiт" виступає правонаступником по всiх правах та зобов"язаннях Вiдкритого акцiонерного товариства "Київський завод "Гранiт"(державна реєстрацiя проведена Днiпровською районною у мiстi Києвi державною адмiнiстрацiєю 03.03.1994 за №10671200000000512)
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Завод має Уманський цех-кар"єр, який розпочав видобуток блокiв у 1972 роцi у с. Танському, Черкаської областi, Уманського району. Обсяг корисних копалин - гранiту сiрого кольору складає 2066 тис. м3. На базi кар"єру був введений цех по обробцi гранiту у 1984-1986 р.р.. В даний час у зв"язку з вiдсутнiстю замовлень цех по обробцi гранiту не працює; у кар"єрi проводиться видобуток гранiтних блокiв для реалiзацiї та власної переробки на плити та архiтектурнi вироби.
Змiн в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не вiдбувалось.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Протягом 2011 року пропозицiїй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб не надходило.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Визнання та оцiнка основних засобiв проводилась у вiдповiдностi з критерiями визнання за П(С)БО № 7 "Основнi засоби", затвердженого Наказом Мiнфiну України вiд 27.04.2000 р. № 92.
Основнi засоби зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю. Одиницею облiку є об'єкт основних засобiв. Нарахування амортизацiї основних засобiв вiдбувалось згiдно ст. 8.6 дiючого Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" вiд 22.05.97р.
Визнання та первiсна оцiнка запасiв на пiдприємствi проводиться згiдно П(С)БО № 9 "Запаси", затвердженого Наказом Мiнфiну України вiд 20.10 99 р. № 246. Оцiнка запасiв на дату складання балансу проводиться пiдприємством згiдно з прийнятою облiковою полiтикою за найменшою з двох оцiнок: первiсною вартiстю або чистою вартiстю реалiзацiї.
Визнання та оцiнка реальностi дебiторської заборгованостi проводиться пiдприємством у вiдповiдностi з П(С)БО № 10 "Дебiторська заборгованiсть", затвердженого Мiнфiном України вiд 8.10.99 р. № 237 (iз змiнами та доповненнями).
Визнання, облiк та оцiнка зобов'язань на пiдприємствi вiдбувається у вiдповiдностi з П(С)БО 11 "Зобов'язання", затвердженого Наказом Мiнфiну України вiд 31.01.2000 р. № 20.
Текст аудиторського висновку Власникам цiнних паперiв,
керiвництву ПАТ <Київський завод
<Гранiт> та Нацiональнiй комiсiї з
цiнних паперiв та фондового ринку України


Аудиторський висновок
щодо фiнансової звiтностi
Публiчного акцiонерного товариства
<Київський завод <Гранiт>
за 2011 рiк

29 лютого 2012 року м. Київ

Згiдно договору № 12/3 вiд 27 сiчня 2012 р. аудитором Прокопчуком К.Ю. Аудиторської фiрми <Юрхолдiнг-Аудит>, яка здiйснює свою дiяльнiсть на пiдставi Свiдоцтва про внесення до Реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi № 3488, виданого Рiшенням Аудиторської палати вiд 25.11.2004 р., проведена аудиторська перевiрка достовiрностi фiнансової звiтностi ПАТ <Київський завод <Гранiт> за 2011 рiк.

Мiсцезнаходження Аудиторської фiрми <Юрхолдiнг-Аудит>:
Юридична адреса: м. Київ, вул. Татарська, 7, к. 54
Телефон/факс - 223-93-20.

Перевiрка проводилась з 14 по 29 лютого 2012 р.

1. Основнi вiдомостi про товариство

Повна назва - Публiчне акцiонерне товариство <Київський завод <Гранiт>
Iдентифiкацiйний код юридичної особи - 04012394
Мiсцезнаходження - 02125, м. Київ, проспект Визволителiв, 17
Дата державної реєстрацiї - Свiдоцтво про державну реєстрацiю видане Днiпровською районною держадмiнiстрацiєю в м. Києвi 03.03.1994 р.
Види дiяльностi за КВЕД:
26.70.0 Оброблення декоративного та будiвельного каменю
14.11.0 Добування декоративного та будiвельного каменю
70.20.0 Здавання в оренду власного нерухомого майна

2. Перелiк перевiреної фiнансової iнформацiї:

1. Баланс станом на 31.12.2011 р.
2. Звiт про фiнансовi результати за 2011 рiк.
3. Звiт про рух грошових коштiв за 2011 рiк.
4. Звiт про власний капiтал за 2011 рiк.
5. Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2011 рiк.
6. Оборотно-сальдовi та розрахунковi вiдомостi по балансовим рахункам 2011 рiк, журнали-ордери за 2011 рiк.
7. Аналiтичнi данi по балансовим рахункам за 2011 рiк.

3. Опис аудиторської перевiрки

Аудиторська перевiрка проведена у вiдповiдностi з Мiжнародними стандартами аудиту 700 <Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi>, 705 <Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора>, 706 <Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора> та <Вимогами до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)>, затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 р. № 1360.
Ми виконали аудит фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства <Київський завод <Гранiт>, що додається, яка включає баланс станом на 31 грудня 2011 року, звiт про фiнансовi результати, звiт про рух грошових коштiв, звiт про власний капiтал та примiтки до фiнансової звiтностi за 2011 рiк.

Вiдповiдальнiсть за органiзацiю бухгалтерського облiку, забезпечення фактiв здiйснення всiх господарських операцiй у первинних документах, збереження оброблених первинних документiв, регiстрiв i звiтностi покладається на керiвника товариства.
Товариством забезпечується дотримання єдиних методологiчних принципiв бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi, органiзацiя контролю за вiдображенням на рахунках бухгалтерського облiку всiх господарських операцiй.
З метою забезпечення достовiрних даних бухгалтерського облiку та звiтностi перед складанням рiчної фiнансової звiтностi товариством проведена iнвентаризацiя активiв i зобов'язань (наказ № 36 вiд 28.09.2011 р.).

4. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за пiдготовку та достовiрне представлення фiнансових звiтiв
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне представлення цiєї фiнансової звiтностi у вiдповiдностi до вимог Нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку. Це включає розробку, запровадження i пiдтримання системи внутрiшнього контролю, необхiдної для складання та достовiрного представлення фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих помилок внаслiдок недобросовiсних або помилкових дiй; вибiр i застосування належної облiкової полiтики та здiйснення бухгалтерських оцiнок, доцiльних в умовах, що склалися.

5. Вiдповiдальнiсть аудитора за надання висновку стосовно фiнансової звiтностi.
Нашим обов'язком є надання висновку стосовно зазначеної фiнансової звiтностi на пiдставi проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають, щоб ми дотримувались норм професiйної етики та спланували i провели аудиторську перевiрку таким чином, щоб отримати достатню впевненiсть у тому, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих помилок. Аудит включає виконання процедур з метою отримання аудиторських доказiв стосовно сум i iнформацiї, що розкриваються у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур здiйснюється на розсуд аудитора, що включає оцiнку ризику iстотного викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок недобросовiсних або помилкових дiй. При оцiнцi цього ризику аудитор розглядає систему внутрiшнього контролю, що застосовується для складання i достовiрного представлення фiнансової звiтностi з метою планування необхiдних, за даних умов, процедур аудиту, а не з метою надання висновку щодо ефективностi системи внутрiшнього контролю.
Аудит також включає аналiз застосованих принципiв бухгалтерського облiку та об?рунтованостi облiкових оцiнок, здiйснених управлiнським персоналом, а також аналiз загального представлення фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отриманi нами аудиторськi докази є достатнiми i належними для формування аудиторського висновку.

6. Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства

Розрахунок вартостi чистих активiв Товариства, здiйснюється для порiвняння вартостi чистих активiв iз розмiром статутного капiталу з метою реалiзацiї положень статтi 155 <Статутний капiтал акцiонерного товариства> Цивiльного кодексу України, зокрема, п. 3: <Якщо пiсля закiнчення другого та кожного наступного фiнансового року вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства виявиться меншою вiд статутного капiталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капiталу та зареєструвати вiдповiднi змiни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартiсть чистих активiв товариства стає меншою вiд мiнiмального розмiру статутного капiталу, встановленого законом, товариство пiдлягає лiквiдацiї>. Вказаний розрахунок було здiйснено у вiдповiдностi з Рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку <Про схвалення Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств> вiд 17 листопада 2004 року № 485.
Для визначення вартостi чистих активiв було складено розрахунок за даними бухгалтерської звiтностi вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку № 2 <Баланс>, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України 31.03.99 р. № 87 зi змiнами та доповненнями, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 21.06.99 р. № 396/3689.
Станом на 31.12.2011 року вартiсть чистих активiв Товариства складає 9074,0 тис. грн., що перевищує розмiр статутного капiталу на 6574,0 тис. грн.
Таким чином, вартiсть чистих активiв Товариства вiдповiдає вимогам чинного законодавства.

7. Розкриття iнформацiї про подiї, визначених частиною першою статтi 41 Закону України <Про цiннi папери та фондовий ринок>.

Протягом перевiреного перiоду вiдбулася змiна складу посадових осiб товариства:
Рiшенням загальних зборах акцiонерiв вiд 14.04.2011 року звiльнено з посади голову ревiзiйної комiсiї Ярош Любов Iванiвну.
Рiшенням загальних зборах акцiонерiв вiд 14.04.2011 року призначено на посаду голови ревiзiйної комiсiї Якусевича Володимира Олексiйовича.


Висновок

Ми провели аудиторську перевiрку балансу Публiчного акцiонерного товариства <Київський завод <Гранiт>, що додається, станом на 31.12.2011 р., а також вiдповiдних звiтiв про фiнансовi результати, рух грошових коштiв, власний капiтал та примiток до фiнансової звiтностi за 2011 рiк.
Слiд зауважити, що аудитор не змiг перевiрити iнформацiю про суттєвi аспекти облiкової полiтики, на пiдставi яких проводиться бухгалтерський облiк та складається фiнансова звiтнiсть, у зв'язку з вiдсутнiстю наказу про облiкову полiтику товариства. Але це обмеження не має впливу на висловлювання думки аудитора щодо достовiрностi фiнансової звiтностi.
Ми не спостерiгали за iнвентаризацiєю активiв та зобов'язань станом на 31.12.2011 р., оскiльки ця дата передувала призначенню нас аудиторами товариства.
На нашу думку, за винятком впливу iнформацiї, викладеної в попереднiх абзацах аудиторського висновку, фiнансовi звiти справедливо й достовiрно вiдображають в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан Публiчного акцiонерного товариства <Київський завод <Гранiт> станом на 31 грудня 2011 р., а також результати його фiнансової дiяльностi, рух грошових коштiв та власного капiталу за 2011 рiк.
Фiнансова звiтнiсть складена у повному обсязi згiдно з Нацiональними Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку i вiдповiдає вимогам Закону України <Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi> вiд 16.07.1999 р. № 996-XIV.


Директор Аудиторської фiрми
<Юрхолдiнг-Аудит> К.Ю. Прокопчук
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основними видами продукцiї є плити та архiтектурнi вироби з гранiту, видобуток гранiтних блокiв Танського родовища.
Замовлення продукцiї залежить вiд погодних умов: так у зимовий перiод, коли будiвельнi роботи по укладанню гранiтних плит припиняються, замовлення значно зменшуються. Видобуток блокiв в перiод значних морозiв також значно зменшується. Основними постачальниками сировини є кар"єри України. Основними покупцями гранiтних плит та блокiв є будiвельнi органiзацiї м. Києва, України.
Мають мiсце замовлення гранiтних плит, а також гранiтних блокiв iз Росiї, Бiлорусiї, Польщi. Постачальниками алмазного iнструменту є пiдприємства України.
У галузi обробки природного каменю iснує велика конкуренцiя у м. Києвi та Українi.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування За останнi п"ять рокiв придбавалися верстати для розпилу та обробки гранiтних блокiв, компресори для кар"єру, транспортнi засоби - потужнi автомобiлi для перевезення гранiтних блокiв, ескаватори.
На найближчi роки пiдприємство планує iнвестицiї на будiвництво торгiвельно-офiсного центру на територiї заводу.
В даний час проектнi роботи призупинено.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Виробничi потужностi використовуються повнiстю. Верстати по обробцi гранiту розмiщуються у основному цеху пiдприємства. Видобувне устаткування розмiщується на територiї кар"єру. Розширення та удосконалення основних засобiв не планується. Оренда основних засобiв не здiйснюється, також в звiтному перiодi не було значних правочинiв емiтента щодо основних засобiв.
Термiни та умови користування основними засобами:
- будiвлi i споруди - до повного використання, вiдповiдно до технiчних характеристик;
- машини та обладнання - до повного використання, вiдповiдно до технiчних характеристик;
- транспортнi засоби - до повного використання, вiдповiдно до технiчних характеристик;
- iншi - до повного використання, вiдповiдно до технiчних характеристик.
Первiсна вартiсть основних засобiв (на кiнець звiтного перiоду) - 13317 тис. грн.
Супiнь зносу - 67,2 % ( за основними групами: будiвлi та споруди - 59,7%, машини та обладнання - 80,6 %, транспортнi засоби - 90,1 %, iншi - 55,4 %)
Ступiнь використання - 100 %.
Знос (на кiнець перiоду) - 8953 тис. грн.
Нараховано амортизацiї за рiк - 580 тис. грн.
Протягом року суттєвих змiн в вартостi основних засобiв не вiдбулося.
Обмежень на використання майна емiтента немає.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Сезоннiсть робiт будiвельникiв, пов"язаних з неможливiстю укладення гранiтних плит в зимовий перiод на вiдкритому повiтрi, звiдси - вiдсутнiсть достатньої кiлькостi замовлень у зимовий перiод.
Крiм того, iстотними проблемами, що мають великий вплив є недосконала законодавча полiтика, що часто змiнює свiй напрямок, економiчнi обмеження, високi ставки податкiв, проблеми, що пов'язанi з вiдшкодуванням ПДВ. Також погано впливає на розвиток виробництва велика кiлькiсть контролюючих органiв, що дуже ускладнює отримання дозволiв. Складнiсть отримання банкiвських кредитiв.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Виплати штрафiв i компенсацiй за порушення чинного законодавства в звiтному роцi немає.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Товариство працює на госпрозрахунку, фiнансування дiяльностi товариства проводиться лише за рахунок власних коштiв, кредити не отримували, iнвестицiї не залучались.
Поряд iз замовленнями вiд українських замовникiв провадиться робота щодо пошуку замовлень на поставку гранiтних блокiв та плит до Росiї, Бiлорусiї, Польщi. Прямi зв"язки з кар"єрами України для одержання недорогих гранiтних блокiв, пошук виробникiв недорогого алмазного iнструменту.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але ще не виконаних договорiв (контрактiв) немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Плани на 2012 рiк: пiдвищення заробiтної плати, пошук нових замомлень щого продукцiї.
Iстотними факторами, якi можуть вплинути на дiяльнiсть емiтента в майбутньому, є збiльшення iнфляцiї, зростання цiн, що негативно вплине на дiяльнiсть Емiтента.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок Дослiджень та розробок у звiтному роцi не було.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Судовi справи, стороною в яких виступає емiтент, вiдсутнi.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Фiнансовий стан - задовiльний. Iнша iнформацiя вiдсутня.